Nebezpečný remdesivir byl propagován, ivermektin byl na indexu
Stále více se objevuje ve světě obvinění z používání remdesiviru, který Světová zdravotnická organizace WHO nedoporučila k léčbě covidu a upozornila na jeho nebezpečí pro nakažené pacienty. Paul Gardiner, který publikuje na webu American Thinker, píše, že američtí zdravotníci budou muset vysvětlit, proč přesto propagovali a umožnili pokračovat v užívání remdesiviru.
Gardiner mj. píše:
Vznikají dvě otázky: proč by lékaři porušovali Hippokratovu přísahu, že mají pacientům svěřeným do jejich péče neškodit tím, že by jim vědomě podávali vysoce toxický lék? Proč by správci nemocnic a tvůrci zdravotnické politiky remdesivir obhajovali a požadovali jeho užívání při léčbě oběti COVID-19?
Pokud jde o první otázku, vysoce důvěryhodný lékařský zdroj uvádí, že pokud se ošetřující nebo rodinný lékař pokusil aplikovat známou účinnou léčbu jako ivermektin nebo hydroxychlorochin, byl ohrožen ztrátou své lékařské licence anebo ztrátou nemocničních privilegií…
Dále Gardiner píše, že nemocnicím bylo propláceny mnohem větší částky za používání remdesiviru, než jiných léků na covid. A zde:
Mnoho, ne-li většina lékařů (a zdravotních sester) se tedy rozhodli „jet v tom“ s nemocničními protokoly, vyžadujícími používání remdesiviru, i když věděli nebo měli vědět, že lék je vysoce toxický, což vedlo k smrti pacientů nebo k ní přispělo.
Když se podíváme, jak to bylo u nás, tak k drahému remdesiviru se stavěly naše nemocnice většinou neutrálně, některé dál pokračovaly v jeho podání v rámci testovací studie. Ivermektinem léčila jen Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, která konstatovala dobré výsledky, ale musela si z vlastní iniciativy lék opatřit v zahraničí, protože u nás nebyl na seznamu povolených léků. A to přesto, že levný ivermektin v některých zemích, především v Indii, zabránil masovému rozšíření covidu.
(red)