pečuj doma

Nebezpečný remdesivir byl propagován, ivermektin byl na indexu

13.1.2025

Stále více se objevuje ve světě obvinění z používání remdesiviru, který Světová zdravotnická organizace WHO nedoporučila k léčbě covidu a upozornila na jeho nebezpečí pro nakažené pacienty. Paul Gardiner, který publikuje na webu American Thinker, píše, že američtí zdravotníci budou muset vysvětlit, proč přesto propagovali a umožnili pokračovat v užívání remdesiviru.

Gardiner mj. píše:

Vznikají dvě otázky: proč by lékaři porušovali Hippokratovu přísahu, že mají pacientům svěřeným do jejich péče neškodit tím, že by jim vědomě podávali vysoce toxický lék? Proč by správci nemocnic a tvůrci zdravotnické politiky remdesivir obhajovali a požadovali jeho užívání při léčbě oběti COVID-19?

Pokud jde o první otázku, vysoce důvěryhodný lékařský zdroj uvádí, že pokud se ošetřující nebo rodinný lékař pokusil aplikovat známou účinnou léčbu jako ivermektin nebo hydroxychlorochin, byl ohrožen ztrátou své lékařské licence anebo ztrátou nemocničních privilegií…

Dále Gardiner píše, že nemocnicím bylo propláceny mnohem větší částky za používání remdesiviru, než jiných léků na covid. A zde:

Mnoho, ne-li většina lékařů (a zdravotních sester) se tedy rozhodli „jet v tom“ s nemocničními protokoly, vyžadujícími používání remdesiviru, i když věděli nebo měli vědět, že lék je vysoce toxický, což vedlo k smrti pacientů nebo k ní přispělo.

Když se podíváme, jak to bylo u nás, tak k drahému remdesiviru se stavěly naše nemocnice většinou neutrálně, některé dál pokračovaly v jeho podání v rámci testovací studie. Ivermektinem léčila jen Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, která konstatovala dobré výsledky, ale musela si z vlastní iniciativy lék opatřit v zahraničí, protože u nás nebyl na seznamu povolených léků. A to přesto, že levný ivermektin v některých zemích, především v Indii, zabránil masovému rozšíření covidu.

(red) 

Přihlaste se na nový program kurzů pro pečující a opatrovníky, které pořádáme v Brně.
Moravskoslezský kruh, z. s. realizuje nový projekt.
Poslouchejte, odpočiňte a zacvičte si...
Podívejte se na seriál videí a seznamte se službami, které pomáhají rodinným pečujícím.

Články

PTÁTE SE: Dodání nových lékařských zpráv k žádosti o invalidní důchod

11.4.2025 Manžel má zdravotní problémy a v důsledku toho i psychické, depresivní poruchu, s níž se léčí už téměř rok. Při žádosti o invalidní důchod je nezbytné, aby zprávu pro Institut posuzování zdravotního stavu (IPZS) vyplnil praktický lékař. Už jednou manžel o invalidní důchod žádal a dle zprávy tehdy OSSZ bylo vidět, že lékař nevypsal správně všechny údaje více...

ZPRÁVY: Dopad Parkinsonovy nemoci na život pacientů a pečujících osob

10.4.2025 Na 11. dubna připadá světový den Parkinsonovy choroby, jehož cílem je zvýšit povědomí o této neurodegenerativní nemoci, která ovlivňuje miliony lidí, včetně jejich rodin a blízkých. Parkinsonova choroba, jež bývá označována za „nemoc pohybu“, má významný dopad nejen na samotné pacienty, ale i na osoby, které o ně pečují. více...

PTÁTE SE: Návrh na opatrovnictví pro občana ČR žijícího na Slovensku

9.4.2025 Obrátila se na mne paní s žádostí o radu. Její těžce mentálně postižený syn dosáhne v tomto roce 18. narozeniny. Paní potřebuje, aby byla soudně ustanovena opatrovníkem, ale... Trvalý pobyt má v Libereckém kraji, ale ona i syn jsou občany ČR dlouhodobě žijícími na Slovensku. Ke kterému soudu se má návrh podat? více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.