pečuj doma

Česká aplikace Mingly pomůže (nejen) handicapovaným se seznamováním

22.9.2024

Seznamování v Česku se stává jednodušším nejen pro lidi se zdravotním znevýhodněním díky nové aplikaci Mingly, která je dostupná veřejnosti od září 2024. Má ambice stát se největší online komunitní platformou. Seznamovací aplikace Mingly je navržena tak, aby byla maximálně přístupná a intuitivní i pro uživatele se specifickými potřebami.

Nabízí hned několik unikátních nástrojů a služeb, které usnadňují uživatelům nejen hledání partnera, ale i přátelství.

„Hlavní výhodou a unikátností je integrace e-kouče, který uživatele provází celým procesem seznamování, poskytuje personalizované rady a pomáhá překonat běžné překážky spojené s hledáním partnera,“ přibližuje Kristýna Mertlová, zakladatelka a ředitelka seznamovací agentury Date2K.

„Navíc Mingly obsahuje podcasty, tipy, triky a do budoucna i celé speciální kurzy, kde radí, jak zlepšit své seznamovací dovednosti, správně vyplnit profil či vybrat vhodnou fotografii,“ doplňuje Mertlová.

Aplikace Mingly navazuje na úspěšnou online seznamku TvojeLáska.cz, která od roku 2017 slouží tisícům uživatelů, zejména těm s fyzickým či psychickým handicapem. Platforma prošla kompletním devítiměsíčním redesignem a rebrandingem do podoby Mingly na základě spolupráce s expertními dobrovolníky z Česko.digital.

Ambasadorkou projektu se stala Dita Horochovská. Dita je kvadruplegička, spoluzaložila spolek Silou hlasu, který pomáhá lidem s omezenou schopností pohybu naučit se ovládat počítač pomocí hlasu. Za svou práci získala v roce 2022 Cenu Olgy Havlové.

Během prvního roku od spuštění by platforma ráda oslovila na 10 tisíc uživatelů. Veškeré funkce budou v rámci testovacího období pro všechny zcela zdarma, a to včetně nadstandardních funkcí jako je podpora seznamovacího e-kouče, e-learningové kurzy, tipy, triky či poslech podcastů, které se mohou v budoucnu zpoplatnit.

„Základní využití seznamky zůstane vždy zcela zdarma, samozřejmě i komunitní část pro hledání přátel či možnosti chatů s odborníky,“ doplňuje zakladatelka Kristýna Mertlová.

Po úspěšném zavedení do dvou let mají zakladatelé v plánu expandovat do dalších evropských zemí počínaje Slovenskem a Polskem.

„Podobný koncept zaměřený nejen na znevýhodněné osoby chybí nejen u nás, ale i v celé Evropě. Věříme, že Mingly dokáže vyplnit tuto mezeru a nabídne uživatelům možnost skutečně se seznámit, najít přátelství nebo lásku bez ohledu na jejich zdravotní stav,“ říká Kristýna Mertlová.

Mezi klíčové funkce aplikace patří:

Přístupnost pro osoby s handicapem (i zrakově postižené): Mingly bylo navrženo a upraveno na základě řady konzultací s odborníky na přístupnost, tzv. accesibility. Nabízí proto přizpůsobené rozhraní, podporu hlasového ovládání, zvětšený text, a kompatibilitu s čtečkami obrazovky.
Bezpečné prostředí: Aplikace klade důraz na bezpečnost a diskrétnost. Uživatelé mohou reportovat nevhodné chování a jsou chráněni před podvodnými účty díky osobnímu ověřovacímu procesu.
Podpora seznamovacího kouče: Pro uživatele, kteří potřebují pomoc při hledání partnera, je k dispozici seznamovací e- kouč, který poskytuje rady a podporu při vytváření profilu, vhodném výběru protějšků ale i komunikaci a budování vztahů. V případě hlubší potřeby jsou k dispozici na Mingly i osobní seznamovací kouči a další odborníci na seznamování, kteří jsou připraveni klientům pomoci.
Komunitní funkce: Kromě hledání partnera nabízí Mingly také možnost zapojit se do komunity, kde mohou uživatelé hledat přátele, sdílet své zkušenosti a konzultovat své problémy s odborníky ve speciálních chatovacích místnostech.
Aplikace je dostupná na www.mingly.cz

Ivana Borovková

Zdroj: Helpnet

Moravskoslezský kruh, z. s. zahájil nový projekt.
Podívejte se na seriál videí a seznamte se službami, které pomáhají rodinným pečujícím.
Potom byste mohli být v kolizi. Přečtěte se návod právničky Radky Pešlové, jak situaci vyřešit.
Všechna čísla novin najdete na webu.

Články

PTÁTE SE: Posouzení inkontinence v řízení o příspěvku na péči

21.11.2024 Mám dotaz ohledně příspěvku na péči. Moje dcera, 7 let, má vývojovou dysfázii a trpí noční enurézou, potřebu si vůbec neuvědomuje, proto v noci nosí pleny. Přes den si nutkání neuvědomuje včas (nosí inkontinenční kalhotky) a dobíhá na WC. Posudkový lékař ji neuznal ZŽP výkon fyziologické potřeby a zhodnotil, že to započetl více...

INFO: Neformálně pečující zaměstnanci nemají podporu

20.11.2024 Pečující osoby, které se denně starají o své blízké, čelí obrovskému množství stresu a náročným úkolům. Tato skupina lidí, ať už se jedná o pečovatele starších rodičů, dětí s handicapem či jiných členů rodiny, je vystavena nejen fyzickému vypětí z pravidelné péče a asistence, ale také velké psychické zátěži. Situaci by mohlo pomoci tzv. ESG. více...

PTÁTE SE: Jak můžu zastavit návrh na omezení ve svéprávnosti?

19.11.2024 Byl na mě podán návrh na omezení ve svéprávnosti. S tím nesouhlasím. Co můžu v této situaci dělat? Zároveň ani nesouhlasím, aby se staral navrhovatel, dá se i s tím něco dělat? Chtěl bych se zeptat, jak to zastavit. Nechci, aby to šlo k soudu...
ODPOVĚĎ
Především nyní musíte být aktivní více...

Podporují nás

Spolufinancováno Evropskou unií
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ministerstvo zdravotnictví
Jihomoravský kraj
Statutární město Brno
Chcete být informováni o nových článcích na našem webu? Přihlaste svůj e-mail k odběru.

K poskytování služeb a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.